Etrafınızda veya çevrenizde sosyal medya ile para kazanacağınızı söylerseniz size ne tepki verirler durun ben söyliyim ?        

– Sosyal medya ile para mı kazanılır?

– Yok canım daha neler ben o kadar çalışıp yorulacağım sen oturduğun yerden para kazanacaksın öyle mi ?

– Bunlar boş işler uğraşma kim bir yere varmış sosyal medya ile

Bu tür cevaplar alacağınızdan Emin’im ama bu tür cevaplar sizi hedefinizden yanıltmasın.İsmini paylaşmam gizlilik ve kötü amaçtan koruma amaçlı mümkün değil ama sosyal medya ile ayda 5.000 TL kazanan arkadaşım var hemde oturduğu yerden hiçbir çaba sarfetmeden sadece fotoğraf paylaşarak kim istemez oturduğunuz yerden 5.000 TL kazanmayı bildiğiniz yoldan şaşmayın engelleri aşın ve bir gün geldiğinde iyiki yapmışım diyeceğinizden Emin’im. Sosyal Medya ile nasıl para kazanılır ? Konuya gelelim…

# İnstagram’dan Para Kazanmak

Para kazanmanın yolları

İnstagram Uygulamasını duymayanınız yoktur herhalde. Emin olabilirsiniz ki İnstagram’da dönen parayı bilseniz tüm iş ve gücünüzü bırakıp bir instagram hesabı açıp çalışmalara başlarsınız ama buna hiç gerek yok çünkü fazla vaktinizi almayacağı İçin ek iş veya bir hobi olarak kullanım sağlayabilirsiniz.

# İlk olarak yapmanız gereken bir instagram hesabı açmak ama bu öyle kişisel bir hesap olmamalı bir sayfa gibi düşünebilirsiniz örnek olarak Mizah,Video Paylaşım,Söz Paylaşım vb. sayfalar olmalı yapmanız gereken çok basit sadece aktif paylaşım yapmanız başka hiçbir şeye ihtiyaç yok bir süre sonra beğenileriniz ve takipçileriniz artmaya başlayacaktır. Sonrasında ise yüksek takipçili sayfalardan reklamlar almak veya Sponsor Reklamlar almak olmalı Profil paylaşımları İle onun takipçileri sizi görüp paylaşımlarınızı beğenirse sizi takip edecektir bu şekilde devam eder. Bir süre sonra yüksek takipçi ve beğenili bir sayfa olduğunuzda sizin yapmanız gerek sadece paylaşımlara devam etmek siz paylaşım yaptıkça size reklam teklifleri gelecek profil paylaşımları büyük firmalardan gelen ürünü tanıtma teklifleri vb. Bu işte en önemli olan azimdir. Bir süreden sonra takipçiler ve beğeniler gelmeyince sıkılıp bırakmayı düşüneceksiniz ama yapmayın kim bir uğraş vermeden sabretmeden para kazanabilir ki sizde sabredeceksiniz. Sabır ve gayretinizin karşılığını alacağınızdan adım kadar eminim.