Öncelikle Merhaba

Konuya şöyle bir giriş yapmak istiyorum bazen iki tarafında birbirini sevmesi yetmiyor. Çok çabalıyorsun uğraşıyorsun ama ilişki yürümüyor ve neden diye kendine soruyorsun. Ama birtürlü cevabı kendine anlatamıyorsun yada sebebini bulamıyorsun tabiri caizse işin içinden çıkamıyorsun.Bunu anlatmak kolay olmadığı gibi başarmakta kolay olmayacaktır alttaki başlıkları okuyarak bir çözüme ulaşacağınızı umuyorum.

İşte o başlıklar;

>>Mesafeyi koruyun,Herzaman olduğundan Farklı olun.
>>Zorlamayın.
>>Ayrılma zamanı geldiyse siz BİTİRİN!
>>Kısasa kısas yapın.
>>Özgüveninizi kırmayın.
>>Üzüntünüzü belli etmeyin. 

 

1 – Mesafeyi koruyun,Herzaman olduğundan Farklı olun.

Sevdiğimi nasıl unuturum

Ayrılık zamanının geldiğini ve uzaklaştığınızı farkettiyseniz durun.Mesafeyi korumaya başlayın herzaman olduğundan farklı davranın. Yapboz gibi düşünün o yıktıysa siz toplamaya çalışmayın sizde yıkın inceldiği yerden kopsun merak etmeyin siz toplamaya çalışsanız da o ilişki bitmeye yüz tütmüş bir ilişki toplamaya çalışmanız ardınızdan size sadece daha fazla zaman kaybı ve daha fazla üzüntü bırakır. Asil olduğunuzu gider ayak kanıtlayın vazgeçilmez hissi vermeyin.

2- Olmuyorsa Zorlamayın

Olmuyorsa zorlama

Çok kısa bir başlık olduğunu biliyorum ama daha uyumlu bir başlık olamazdı. Öncelikle karşı cins size bitmesi gerektiğini söylüyorsa zorlamayın sakın bitmesin ben seni seviyorum gibi konulara giripte kendinizi düşürmeyin çünkü bu bitmemesi için yapılan en büyük yanlışlardan biri siz öyle söyleyince kendinizi acındırmış gibi oluyorsunuz karşınızdaki bunu fırsat bilip daha fazla üstünüze gelicek ve moralinizi alt üst edecektir veya size acıyıp barışacaktır ama barışması neyi değiştirecek ? Sadece acıyıp barıştığı biri için o ilişkiyi daha ne kadar sürdürebilecek bugün olmasa yarın, yarın olmasa sonraki gün ayrılacak bu hiçbirşeyi değiştirmeyecek bu karşı cins karşısında hükmen mağlup olucağınız bir adımdır yapmayın.

3 – Ayrılma zamanı geldiyse siz BİTİRİN!

Ayrılma zamanı geldiyse siz bitirin

Hiç birşey zamanından öteye gitmez o zamanın geldiğini anladığınız anda siz bitirin. Çünkü karşı tarafın bitirmesini beklemek üzüleceğiniz günü iple çekmekten farksız olucaktır. Birgün bitecek bunu biliyorsunuzdur ama kendinizi buna inandıramıyorsunuz çünkü bir ilişkiyi ayakta tutmak tek kişinin yapacağı iş değildir bunu karşılıklı olarak iki tarafında istemesi gerekmektedir. Çünkü bir ilişkide iki tarafın birbirini sevmesi gerekiyor bir kişi seviyorsa diğer kişi sevmiyorsa o ilişki zaten yürümez bunu göz önünde bulundurun ve bir ilişkiyi sadece bir kişinin ayakta tutmasının tek taraflı sevmekten farksız olduğuna kendinizi inandırın.

4 – Kısasa kısas yapın!

Kısasa kısas

İşler yolunda gitmediğinde karşı cins size ufak kıskandırma yada huzursuz etme numaraları yapabilir kanmayın. O yapıyorsa sizde yapın sinirlenmek yada ona kızıp kıskandığınızı,sinir olduğunuzu hissettirmek yerine takmamazlık rolü yapın. Ozaman göreceksiniz ki işler tamamen tersine dönecek ve kendi kazdığı kuyuya düşecek kıskandırayım yada huzursuz edeyim derken kendisi huzursuz olucaktır.

5 – Özgüvenli olun!

Özgüvenli olma

Öncelikle bilmenizi isterim özgüvenli olmak sizin herzaman bir adım önde olduğunuzun kanıtıdır. Onun yaptığı herşeyi sizde yapabilirsiniz. Önce bi kendinizi beğenin yakışıklı veya güzel olduğunuza inandırın kendinizi o başkasıyla mı çıktı sizde çıkın bir köşeye oturup onların mutluluğunu izlemeyin. O yaptıysa sizde yapabilirsiniz o unuttuysa sizde unutabilirsiniz çünkü Allah kimseyi diğerinden eksik veya fazla özellikte yaratmaz o yapıyorsa sizde yapabilirsiniz.

6 – Üzüntünüzü belli etmeyin.

Üzüntünüzü belli etmeyin

Elbette üzülürsünüz ama bunu karşı cinse belli ettirmeyin. Karşınızdakinin sizi tekrar üzmesine fırsat vermeyeceğinizi kendinize ve karşı cinse kanıtlayın. Neden mi ? Ağlamak yenilmenin yarısıdır. Siz üzüldükçe o sizi daha fazla üzmek için fırsat kollayacaktır. Köşeye çekilipte ağlayıp, üzülürseniz karşı cins bunu görecek ve yeni sevgilisiyle yaptığı herşeyi daha fazla gözünüze sokacak ve bunu artık zevk haline gitirip sizi daha fazla üzecektir.