Öncelikle blog açmak öyle düşündüğünüz gibi bir blog açıp hemen para kazanmaya başlamak değildir.Önce aklınızdan para kazanma konusunu silmelisiniz bu işi para kazanmak için yapmamalısınız eğer blog açmadaki niyetiniz para kazanmaksa para kazanamazsınız neden mi ?

# Para için blog açtınız diyelim ilk günler hergün makaleler yazıyorsunuz hevesli ve umutlusunuz bir süre sonra bakacaksınız ki ne ziyaretçi var ortada nede para sonra yavaş yavaş sıkılmaya başlayacaksınız oysa hicbirşey en baştaki hevesiniz gibi değil günde 1-2 makale girerken sonrasında haftada 1 makale olarak düşer.Çünkü ziyaretçi ve para olmayınca yavaş yavaş hevesiniz kaçıyor. Oysa herşey sabırla olur anında kimse para kazanamaz.Sizde para için bu işi yaptığınız için 1 ay içerisinde sıkılıp blog dünyasına veda edeceksiniz.Ama para İçin değilde yazmayı sevdiğiniz için yapsaydınız para kazanma arzusu olmayacak tek hedefiniz daha iyi yazmak olucak işte o zaman gerçekten para kazanacaksınız.

Blog açmak icin

# Blog Konusu belirleme

Blog konusu belirleme yapacağınız ilk ve en önemli iş olucaktır.Çünkü bloğunuzun konusunu belirleyerek hem alan adınız hemde hedefleriniz için ilk adımı atmış olucaksınız.Blogunuzun konusunu belirlerken hemen karar vermeyin iyice düşünün en iyi bildiğiniz,yazmaktan sıkılmayacağınız,insanlara faydalı olup birşeyler öğretebileceğiniz bir konu belirleyin blog konularına göz atalım.

# Otomobil blogu

Bu konu  genel olarak erkekleri kapsayan bir konu olduğundan sevdiğiniz bir marka yeni bir araba üretti diyelim bundan sonrası sizin elinizde hemen arabayı araştırıp özelliklerini ve kendi yorumlarınızı katarak makale yazabilirsiniz.Eğer güzel anlaşılır bir  şekilde yazmışsanız bide aRana motoru makalenizi beğenip sizi üst sıralara taşımışsa tamamdır geri kalan gelecek olan ziyaretçilerde.Adamın biri bu arabayı beğendi araştırmak İçin arama motorunda araştırma yapacak ve sizin yazınızı görecek girip okumaya başlayacak buda sizin Leh’inize artı puan olarak gelecek.

# Film / Sinema blogu

Film ve dizi izlemeyi seviyorsunuz izlediğiniz bir sinema filmini anlatabilirsiniz sizin makalenizi görenler filmi merak edip izleyecekler.Hatta film siteleri sizden ücret karşılığı bir film ile ilgili makale yazıp altına link vermenizi isteyebilirler.

# Yemek blogu

Bu konu bayanlara özgü ama dünyanın en iyi aşçıları’da erkek bunuda göz önünde     bulunduralım 🙂 yaptığınız yemeklerin fotoğrafını çekip atabilirsiniz yemek tarifleri verebilirsiniz buda çok ziyaret edilen bir blog olduğunu unutmayalım ziyaretçileriniz sürekli artış içinde olabilir.

# Spor blogu

Eğer benim gerçekten spor merakım olsaydı mutlaka spor blog açardım çünkü spor blogu cok az olduğundan mutlaka blogunuz tutar maçlardaki hakkında yorumlarınızı yazarak düzgün makaleler yazarak yüksek meblağ para kazanabilirsiniz bide rekabet ne kadar az olursa o kadar iyi olur sizin icin. Bü konuda rekabet edeceğiniz pek kimse yok buda sizin icin bir avantaj.

# Seyehat blogu

Gezmeyi seviyorsanız bu blog konusu tam size göre gittiğiniz ülke ve şehirlerde farklı ve güzel gördüğünüz yerlerin fotoğrafını bloğunuza koyabilir nasıl bir yer olduğuna dair kendi yorumlarınızı katarak makale yazabilirsiniz. Örnek olarak bir aile tatile gideceği yeri önceden araştırır bu araştırdığı arama motorunda neden sizin bloğunuza     girmesin ki ?

# Blog Konusunu Belirledim Peki Sonra ?

  • Blogunuz için bir konu bulun
  • Blogunuza uygun bir tema seçin
  • Blogunuzun konusu işe ilgili araştırmalar yapıp benzer blogları takip edin
  • Yazım kuralları ve noktalama işaretlerini önemseyin
  • Yazılarınız kopyala + yapıştır olmasın özgün içerikler üretin
  • Blogunuzu güncel tutun sürekli makale yazın
  • Makaleleriniz kolay,anlaşılır ve açıklayıcı olarak yazın

Yukarıdaki gereklilikleri tamamladığınız halde sizde artık bir bloggersiniz.

NOT: Herşeyin başı sabırdır sitenize ziyaretçi hemen gelmez siz yazmaktan vazgeçmeyin emin olun ki sizde hedefinize ulaşacaksınız.