Merhabalar fatihinblogu değerli okuyucuları ;

Blog günlüğü serimin birincisini çıkarmak için çok düşündüm ve altından kalkabileceğimi düşünüp yazmaya karar verdim. İlk olarak yaşayıp gördüğüm konuda sizlere yazmak istiyorum blog yazarak sıkılıp sizde bırakanlardansanız durun bırakmak İçin henüz çok erken para kazanamayacağınızı mı düşünüyorsunuz? yanılıyorsunuz

# Sabır

Sizlere kendi hikayemden bahsetmek istiyorum blog yazmaktan tam olarak 5 defa vazgeçtim bıraktım yazmadım çünkü biz insanlar hemen olmasını isteriz bloğuma hemen yüzlerce ziyaretçi gelsin hemen para kazanmaya başlayıp zengin olayım İşte en büyük yanlışı burda yapıyoruz sabırsız davranarak kendimizi bu işten soğutuyoruz ve sıkılıp bir blog sitesinin daha sonuna geliyoruz. En başta benimde düşüncemin sizden farklı olduğunu söyleyemem ama birkaç defa yazıp bıraktıktan sonra sizde birşeylerin farkına varıyorsunuz neden yazıp yazıp bırakayım ki önce kafanıza yerleştirmeniz gereken zevk alın blog yazarak zevk aldığınızın farkına varın ve bunu kendinize kabul ettirin para kazanmak İçin değil de zevk alarak yada normal günde yaptığınız bir hobi olarak yapın ve kazanan siz olacaksınız.Ne zaman vazgeçecek olsanız bu yazıyı okuyun yada blog yazarak yazarların veya blog sahiplerinin be kadar kazandığını okuyarak kendinizi tatmin edip bırakmamak azimli olmak için çaba gösterin. Benimde önceden günde gelen ziyaretçi sayım pek fazla değil hatta hiç yoktu diyebilirim ama siz yazdıkça bu sayılar 5,10,50,100 diye artınca sizde bu işi kendi işiniz gibi görüp emek verip daha iyi yazmaya başlayacaksınız. Blog açalı 1 ay olmasına rağmen günlük ziyaretçi sayım 70+ size veya diğer blog yazarlarına göre az bir sayı bunun farkındayım ama sayıların bir önemi yok önemli olan o yolda gösterilen azim ve sabırdır.

# TEMA’nızı sevin

Sürekli sitenizin TEMA’sını değiştirerek vaktinizi harcamayın sağlam ve sevebileceğiniz hani o TEMA’ya baktığınızda gerçekten yazı yazma duygunuzu kabartacak TEMA’lar seçerek sitenize katkıda bulunun mesela beni asla örnek almayın bu tema ile birlikte 5. Tema değişikliğim oldu 🙂 ve bu yüzden çok zaman kaybettim ve Google index konusunda ve sıralamada bana sürekli eksi puan vererek değer kaybettim. Sizde bu hataya düşmeyin iyice araştırın ve sevdiğiniz zevkinize uygun TEMA’yı bulup yolunuza o tema ile devam edin.

# Yazarken Zevk Alın

Bunu normal bir işiniz gibi veya sevdiğiniz günlük hayatta yaptığınız hobi gibi görün zorundaymış gibi değil de severek isteyerek yapın bu yaptığınız sizlere çok şey kazandıracaktır hem daha iyi ve kapsamlı yazılar yazarsınız bu şekilde asıl okuyucularınıza ulaşırsınız.Şimdiden söylüyorum eğer yazmaya kendinizi mecbur hisseder gibi sıkılarak yada istemeyerek sırf para kazanmak icin yazarsanız sıkılıp bırakmanız an meselesi olur.

Özet

Blog yazmak

Siz yeterki isteyin emin olun ki yapabilirsiniz bu işten milyarlar kazanan kişilerin sizden ne fazlası var her zaman düşünceniz bu olsun onlar yapabiliyorsa sizde yapabilirsiniz kimse özel ve farklı yaratılmaz sadece sabretmeyi öğrenin gerisi kendiliğinden gelecektir emin olabilirsiniz.